Több mint 250-en vettek részt november 16 és 18 között Genfben az ENSZ Európai Gazdasági Bizottsága és a WHO Európai Regionális Irodája által közösen vezetett Víz és Egészség Jegyzőkönyv Részesfeleinek 6. Találkozóján. Az Európai Régió országainak többségét tömörítő, egyedülálló nemzetközi egyezmény célja a vízzel terjedő betegségek megelőzése és visszaszorítása a jó vízgazdálkodás segítségével.
A találkozó magasszintű szakaszában 12 miniszter és államtitkár egyeztetett a klímaváltozás és a COVID-19 vízminőségre és emberi egészségre gyakorolt hatásáról, és azokról a lehetőségekről, amelyekkel az ivóvízellátás és a szennyvízszolgáltatások ellenállóbbakká tehetők a két globális krízis hatásaival szemben. A panelbeszélgetésben Magyarországot Szűcs Margit nagykövet asszony képviselte.
Magyarország a következő három évben látja el a Víz és Egészség Jegyzőkönyv elnöki tisztségét. A három éves munkatervben egyebek mellett szerepel az ivóvízhez és szennyvízszolgáltatásokhoz való méltányos hozzáférés elősegítése, az intézmények ivóvízellátásának, szennyvízkezelésének és higiénéjének fejlesztése, a klíma reziliencia erősítése, valamint a környezeti surveillance rendszerek, köztük a szennyvíz monitoring további fejlesztése. A Jegyzőkönyv munkaprogramjának végrehajtásának hazai felelőse a Nemzeti Népegészségügyi Központ.